Türkiyənin influenser marketinq agentliyi NewTV Generation Bakıdadır
NewTV Generation Azərbaycanda ilk ilini influenserlərin iştirak etdiyi tədbirlə qeyd edib. “Gazelli Art House” Bakıda keçirilən tədbirdə NewTV və onların əməkdaşlıq edən idarəetmə agentlikləri tərəfindən təmsil olunan 200-dən çox influenser iştirak edib.
2016-cı ildən İstanbulda yerləşən bir çox brendlərin təsiredici marketinq layihələrini həyata keçirən NewTV fəaliyyətini Azərbaycanda genişləndirib.
NewTV Türkiyənin bir çox böyük brendləri ilə 7 il ərzində 2000-dən çox layihə həyata keçirən qlobal agentlikdir. Brendlərin təsiredici marketinq proseslərini asanlıqla həyata keçirməsi üçün; influenserlərin (influencer) tapılmasını, influenserlərin istədikləri qiymətlərlə başa düşülməsini, əməliyyatların idarə olunmasını və ödənişlərin heç bir problem olmadan influenserlərə çatmasını təmin edir.
Close Trendyol x NewTV əməkdaşlığı 6 il əvvəl başlayıb:
– 2018-ci ildə o, məşhurlar və makro influenserlərin büdcəyə təsir edən kampaniyalar həyata keçib.
– Daha sonra, 2019-cu ildə dəstəyini Trendyol Affiliate Programına (TAP-Trandfam Türkiyə) köçürdü. Bu illər ərzində artmaqdadır və hazırda 10.000-dən çox təsir edənlə işləyir.
– 2021-ci ildə Trendyol-un qlobal məqsədlərinə uyğun olaraq Almaniya bazarında işləməyə başlayıb. Zamanla digər Avropa ölkələri və Yaxın Şərq regionu da əlavə edildi.
NewTV də 1 ildir ki, Trendyol-un Trendfam layihəsi üçün Azərbaycanda fəaliyyət göstərir. O, Azərbaycanda ilk ilini influenserlərin iştirak etdiyi tədbirlə qeyd edib. “Gazelli Art House” Bakıda keçirilən tədbirdə NewTV və onların əməkdaşlıq edən idarəetmə agentlikləri tərəfindən təmsil olunan 200-dən çox’ influenser iştirak edib. NewTV-nin ev sahibliyi etdiyi görüşdə klassik musiqinin müşayiəti ilə isti söhbətlər aparılıb. Trendyol menecerlərinin də iştirak etdiyi tədbirdə əməkdaşlıq danışıqları, influenserlərin və məşhurların qazanclarını artıracaq gələcək planları müzakirə olunub.