MetaMask-dan blockchain əsaslı debit kart: MetaMask Kart
Kripto dünyasında əhəmiyyətli markalardan birinə çevrilən kripto cüzdanı MetaMask haqqında son illərdə bir neçə dəfə məlumat vermişdik. Əsasən Ethereum şəbəkəsi üçün virtual kripto cüzdan xidməti təklif edən MetaMask, “MetaMask Kart” adlanan blockchain əsaslı kartını elan edib.
MetaMask tərəfindən verilən məlumata görə, bu blockchain əsaslı debit kartı, Mastercard və kripto ödənişləri üzrə xidmət göstərən Baanx ilə əməkdaşlıq çərçivəsində hazırlanıb. Hazırda pilot mərhələsində olan MetaMask kartının ilkin olaraq yalnız məhdud sayda istifadəçiyə təqdim ediləcəyini də qeyd etmək lazımdır.
MetaMask tərəfindən edilən açıqlamalara əsasən, MetaMask debit kartı ilk olaraq Avropa İttifaqı və Birləşmiş Krallıqda istifadəçilər üçün əlçatan olacaq. 2024-cü ilin sonuna doğru isə MetaMask debit kartının daha çox ölkədə istifadəyə verilməsi gözlənilir.
MetaMask tərəfindən təqdim edilən kartın ənənəvi debit kartlar kimi fəaliyyət göstərəcəyini də vurğulayaq. İstifadəçilər, MetaMask debit kartı vasitəsilə MetaMask cüzdanınızdakı varlıqlarla alış-veriş edə biləcəklər.
MetaMask kart istifadəçiləri, Linea blockchain-də saxlanılan USDC, USDT və wETH kripto valyutalarını xərcləyə biləcəklər. MetaMask tərəfindən hazırlanmış kart, Apple Pay və Google Pay ilə inteqrasiya olunmuş şəkildə də fəaliyyət göstərə biləcək.
Kripto varlıqların artıq uzun müddətdir ki, ödəniş metodu kimi istifadə olunduğunu da xatırladaq. MetaMask-ın Mastercard və Baanx ilə birlikdə atdığı bu addım, kripto varlıqların gündəlik həyatda da ödəniş metodu kimi istifadə olunması üçün olduqca əhəmiyyətlidir. Oxşar həllər sayəsində yaxın gələcəkdə kripto varlıqlarla daha çox alış-verişin aparıldığını görmək təəccüblü olmayacaqdır.