Azərbaycan startapları Avropa İnkişaf və Yenidənqurma Bankının Star Venture proqramına seçilib
Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) Azərbaycan və Gürcüstandan olan 11 innovativ startapı 24 aylıq Star Venture proqramına qəbul edib. Bu proqram çərçivəsində seçilmiş startaplar fərdi məsləhət və maliyyə dəstəyi alacaqlar.
Seçilmiş startaplar arasında aşağıdakılar yer alır:
• MiLoy: Bütün bonus kartlarını bir rəqəmsal platformada birləşdirən texnoloji həll. MiLoy sayəsində bizneslər sadiq müştərilər qazanır, müştərilər isə çoxsaylı kağız kartlar əvəzinə bir mobil tətbiqdən istifadə edirlər.
• BonPara / Kofe.al: Yaradıcı şəxslərin izləyicilərindən birbaşa dəstək almalarını təmin edən platforma. İstifadəçilər bəxşişlər qəbul edə, üzvlük səviyyələri yarada və onlayn mağaza aça bilərlər.
• Sprynto: Onlayn bizneslər üçün təhlükəsiz və etibarlı ödəniş həlləri təqdim edən platforma. Ödəniş prosesini sadələşdirmək və biznes əməliyyatlarını təkmilləşdirmək üçün nəzərdə tutulmuşdur.
• Hirpo Inc.: Əməkdaşların performansını qiymətləndirmə prosesini avtomatlaşdırmağa imkan verən platforma. Hirpo vasitəsilə performans qiymətləndirmə prosesini effektiv şəkildə həyata keçirmək mümkündür.
• dmp: Orta və böyük miqyaslı şirkətlər üçün süni intellekt əsaslı material satınalma həlli. Avtomatlaşdırma və məlumat əsaslı yanaşma ilə satınalma prosesini daha strateji və səmərəli edir.
EBRD-nin Star Venture proqramı, seçilmiş startaplara fərdi məsləhət və maliyyə dəstəyi təqdim edərək, onların inkişafına və qlobal bazarlara çıxışına töhfə verməyi hədəfləyir.