Ozon.ru Azərbaycanda fəaliyyətə başlayıb
Ozon Azərbaycanda fəaliyyətə başlayıb. Müştərilər artıq bazarda elektronikadan tutmuş gözəllik və sağlamlıq məhsullarına qədər 30 milyondan çox məhsul ala bilərlər. İstifadəçilər alışlarını partnyor çatdırılma məntəqələrində götürə biləcəklər.
Mətbuat xidməti qeyd edib ki, yaxın gələcəkdə Azərbaycanda sifariş üçün mövcud olan malların çeşidi 10 dəfədən çox genişləndiriləcək. Bundan əlavə, Ozon ölkədə logistika infrastrukturunu – anbar komplekslərini, özünün çatdırılma xidmətini və françayzinq çərçivəsində sifarişlərin qəbulu və verilməsi üçün brend məntəqələr şəbəkəsini inkişaf etdirməyi planlaşdırır.
Gələcəkdə şirkət həmçinin yerli sahibkarları platformada satışa cəlb etməyi və Azərbaycandan Rusiya və digər MDB ölkələrinə mal axınını həyata keçirməyi planlaşdırır.
Ozon şirkətinin MDB-də Əməliyyatlar və İnkişaf üzrə direktoru Aleksey Sapon qeyd edib ki, Azərbaycan elektron ticarətin artım templərinə görə ən dinamik inkişaf edən ölkələr sırasındadır. “Biz əminik ki, bazarımız gələcəkdə yerli sahibkarların inkişafı üçün platformaya çevriləcək” deyə şirkətdən sitat gətirən Sapon bildirib.
Ozon 2021-ci ildən MDB məkanında biznesi inkişaf etdirir. Hal-hazırda onlayn pərakəndə satıcı Ermənistan, Belarusiya, Qazaxıstan, Qırğızıstan və Özbəkistanda artıq biznes və logistika infrastrukturuna malikdir.
Qeyd edək ki, daha öncə Rus elektron ticarət platforması Wildberries də Azərbaycanda fəaliyyətə başlamışdı.