Lojistika fintexi Kamyonda PARS VC-dən investisiya alıb
Kamyonda bütün bankların POS cihazlarını tək bir tətbiq vasitəsilə birləşdirərək ödəniş proseslərini sadələşdirən platforma, yeni investisiya aldığını elan edib. Şirkət tərəfindən verilən açıqlamaya əsasən, bu investisiya Pars VC tərəfindən təmin edilib.
Maliyyə razılaşmasının detalları ictimaiyyətə açıqlanmasa da, bu investisiyanın Kamyonda-nın inkişafında mühüm rol oynayacağı gözlənilir. İlk fəaliyyətinə KamyondaPOS adı ilə başlayan və sonradan brendini Kamyonda olaraq yeniləyən şirkət, logistika sektoruna yönəlik sığorta, e-faktura, HGS və endirimli yanacaq kimi xidmətlər təqdim edir. Şirkət, sektorun pul axınını idarə etmək, həmçinin yük maşını sahiblərinə və daşıma təşkilatçılarına əməliyyat xərclərini azaltmaq və prosesləri optimallaşdırmaq imkanı yaratmaq məqsədini güdür.
Bu investisiyanın Kamyonda-nın əldə etdiyi ilk sərmayə olduğunu vurğulayan qurucu Burak Şerbetçi, onların ən vacib prioritetinin harmonik bir ortaqlıq quraraq fintech sahəsində irəliləmək olduğunu qeyd edib. Şerbetçi, Pars VC ilə ilk görüşdən etibarən bu uyğunluğu hiss etdiklərini və iki şirkətin oxşar mədəniyyətlərə sahib olması sayəsində logistika sektorunun rəqəmsallaşmasına birlikdə töhfə verməkdən məmnun olduqlarını bildirib.
Pars VC-nin Qurucu Tərəfdaşlarından Sabrican Zaim isə Kamyonda-nın Pars portfelindəki dördüncü startap olduğunu vurğulayaraq, Burak Şerbetçi kimi öz sahəsində ixtisaslaşmış və böyük potensiala sahib sahibkarlarla işləməkdən həyəcan duyduqlarını ifadə edib.