ChatGPT-də xatırlatmalar və təkrarlanan sorğular üçün planlaşdırma funksiyası əlavə edildi
Bu xüsusiyyət Plus, Team və Pro istifadəçiləri üçün əlçatandır.
OpenAI “Tapşırıqlar” (Tasks) adlı beta versiyanı istifadəyə verib – bu funksiya istifadəçilərə xatırlatmaları və ya gələcəkdə təkrarlanan sorğuları planlaşdırmağa imkan verir. Bu barədə The Verge məlumat yayıb.
Məsələn, istifadəçi ChatGPT-dən altı aydan sonra pasportun müddətinin bitməsi barədə xatırlatma göndərməsini və ya hər həftə sonu üçün hava proqnozu və yer məlumatına əsasən plan tərtib etməsini istəyə bilər. TechCrunch əlavə edir ki, bu xüsusiyyət istifadəçilərin gündəlik həyatını asanlaşdırmaq üçün nəzərdə tutulub.
Funksiyanın istifadəsi necədir?
Başlamaq üçün istifadəçilər “4o with scheduled tasks” modelini seçməli və sorğunu daxil etməlidirlər. Şirkətin sözlərinə görə, bəzən köməkçi söhbət əsasında istifadəçiyə bir tapşırıq yaratmağı özü təklif edə bilər.
İstifadəçilər tapşırıqları həm söhbətlərdə, həm də veb versiyada “Tapşırıqlar” bölməsi vasitəsilə idarə edə bilərlər. Tapşırıqlar tamamlandıqdan sonra çat-bot istifadəçiyə bildiriş göndərəcək. Eyni vaxtda köməkçinin icra edə biləcəyi tapşırıqların sayı 10-lə məhdudlaşdırılıb.
Funksiya kimlər üçün əlçatandır?
Bu funksiya hal-hazırda Plus, Team və Pro istifadəçiləri üçün əlçatandır. Digər istifadəçilərin bu xüsusiyyətdən nə zaman yararlana biləcəyi hələlik məlum deyil.
Gələcəkdə daha da inkişaf etmiş Sİ agentləri
TechCrunch qeyd edir ki, OpenAI inkişaf etmiş Sİ agentlərini təqdim etməyə hazırlaşır. 2024-cü ilin noyabrında Bloomberg mənbələri Operator kod adlı bir agent haqqında məlumat vermişdilər. Məlumatlara görə, bu Sİ agenti istifadəçi sorğusu ilə kompüter üzərində əməliyyatlar apara biləcək – məsələn, kod yazmaq və ya səyahətləri bron etmək. Bu agentin 2025-ci ilin yanvarında təqdim olunacağı gözlənilir.