Azərbaycanda bonus kartları ilə ödəmələrin vergi tənzimləməsi müzakirə olunub
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti sahibkarlarla bonus kartları ilə ödəmələrin vergi tənzimləməsini müzakirə edib.
Dövlət Vergi Xidmətinin Vergi siyasəti baş idarəsinin təşkil etdiyi növbəti görüş “Ticarət şəbəkələrinin inkişafı” İctimai Birliyi və iri ticarət şəbəkələrinin nümayəndələri ilə onlayn formatda keçirilib. Görüşdə iştirak edən ölkənin aparıcı ticarət şəbəkələrinin təmsilçiləri yerli kənd təsərrüfatı məhsullarının alışı və satışı, həmçinin təqib və izləmə (“track and trace”) sisteminin tətbiqi ilə bağlı yaranan çətinliklər və onların həllinə dair təkliflər, həmçinin bonus kartları ilə ödəmələrin vergi tənzimləməsi kimi məsələləri müzakirə edib, iştirakçıların vergi qanunvericiliyinin tətbiqi ilə bağlı sualları cavablandırılıb.
Dövlət-biznes əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi və vergitutma mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı sahibkarların rəy və təkliflərinin öyrənilməsi istiqamətində görüşlərin davam etdiriləcəyi iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb.